14.01.2015

Grupet Muslimane janë të Shqetësuara për një Reagim të Ashpër në Paris

Organizatat e Muslimanëve në Francë dhe në të gjithë botën e kanë dënuar masakrën që u bë në revistën Charlie Hebdo dhe sulmet e tjera në Paris. Mesazhi është i qartë: Terroristët nuk kanë asnjë të drejtë të pretendojnë që ata...[more]

Category: Lajme nga bota, Analiza dhe Komente

01.12.2014

Husni Mubarak | Shpallje pafajësie për llogari të vet

Drejtësia e Egjiptit e ka pezulluar procesin kundër ish-pushtetmbajtësit Husni Mubarak. Arsyet janë të qarta, mendon Rainer Sollich. Vetëm pasi "Pranvera Arabe" lëkundi pushtetin e Mubarakut, ushtarakët e braktisën...[more]

Category: Perzgjedhur nga Autori, Analiza dhe Komente

30.10.2014

Xhamia e Plumbit - Shkodër

Xhamia e Plumbit është ndërtuar në vitin 1773 nga Mehmet Pashë Bushati (plaku), themeluesi i familjes së njohur të Bushatllinjve të Shkodrës rrëzë Kalasë së Rozafës në Lagjen Qafë të qytetit me një arkitekturë osmane dhe sot...[more]

Category: Perzgjedhur nga Autori, Analiza dhe Komente

29.10.2014

Disa pyetje retorike mbi median

Veshi po na vritet përditë me lajme pafund nga kronika, socialja, investigativja, kultura, politika, etj. Mediet janë të mbingopura nga lajmet për çdo gjë që ndodh. Por në fakt a përbën çdo gjë që transmetohet lajm? A përbën çdo...[more]

Category: Perzgjedhur nga Autori, Analiza dhe Komente

09.10.2014

Pak fjalë për disa nga “padronët e botës”!

Google dhe “sivëllezërit” kanë në dorë botën. Kanë një fuqi prej 2 mijë miliardë dollarë, qindra-miliona klientë, dinë gjithçka për ne dhe mund të ndikojnë në zgjedhjet që bëjmë. Pesë gjigantët amerikanë të Internetit – Amazon,...[more]

Category: Perzgjedhur nga Autori, Analiza dhe Komente

16.09.2014

A kishte të drejtë Maks Velo?

{Teuta Nunaj | www.shekulli.com.al} Një intervistë e arkitektit Maks Velo, në një të përditshme shqiptare pak ditë më parë, ngjalli polemika dhe reagime të shumta, ndërsa komentet dhe opinionet pro dhe kundër nuk reshtin....[more]

Category: Perzgjedhur nga Autori, Analiza dhe Komente

31.08.2014

Turqia në sistemin botëror

Ekziston një debat i gjerë lidhur me pozitën e Turqisë brenda sistemit botëror. Ky është një debat, rrënjët e të cilit zgjaten deri në periudhën e Perandorisë Osmane, por që nuk ka aspak të mbaruar as në periudhën e republikës....[more]

Category: Perzgjedhur nga Autori, Analiza dhe Komente

Displaying results 8 to 14 out of 237

Oraret e faljes

09/08/2020
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:4905:3812:5316:4419:5621:32

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook