03.02.2011

Mubaraku po vret popullin e tij

Kryetari i Unionit Botëror të dijetarëve myslimanë, Jusuf Kardavi u ka bërë thirrje të gjithë shtresave të popullit egjiptian, ti  bashkohen protestuesve në sheshin Tahrir në Kairo, me qëllim që tu qëndrojnë pranë të...[more]

Category: Lajme nga bota

02.02.2011

Erdogani i sugjeron Mubarakut të largohet

Kryeministri i Turqisë Rexhep Erdogan, në një deklaratë tha se presidenti Husni Mubarak duhet të ndërmarrë një hap të ndryshëm. Kjo deklaratë erdhi disa orë pas fjalimit të Mubarakut, i cili premtoi se nuk do të kandidojë në...[more]

Category: Lajme nga bota

31.01.2011

Të mbyllet Alxhazira

Shumë institucione mediatike e kanë dënuar vendimin e qeverisë egjiptiani për mbylljen e zyrave të kanalit Alxhazira në Kairo, vendim të cilin e kanë konsideruar si fushatë kundër lirisë së shprehjes. Ka qenë vetë ministri...[more]

Category: Lajme nga bota

31.01.2011

Protesta “njëmilionshe” e të martës në Egjipt

Protestat në Egjipt kanë hyrë në ditën e tyre të shtatë në një atmosferë plot tension. Protestuesit kanë bërë thirrje për grevë të përgjithshme ditën e hënë, 31/01/2011, ashtu siç kanë filluar përgatitjet për protestën “një...[more]

Category: Lajme nga bota

28.01.2011

Presidenti i Jemenit kunder Alxhazira

Presidenti i Jemenit Ali Abdullah Salih i paraqiti një notë proteste emirit të Katarit, lidhur me atë që ai e cilësoi “Nxitje dhe provokim të dhunës në Jemen dhe vendet arabe” nga ana e kanalit Alxhazira.  Gjatë një bisede...[more]

Category: Lajme nga bota

24.01.2011

Erdogani i porosit prefektët e tij të ndjekin modelin e Umerit

Në një takim ku merrnin pjesë shumica e përfaqësuesve të 81 prefekturave të vendit, kryeministri turk Rexhep Erdogan u solli ndërmend vartësve të tij modelin e Umer ibnul Hattabit në qeverisje. Ai u kërkoi që të depërtojnë thellë...[more]

Category: Lajme nga bota

24.01.2011

Turqia: Të shokuar nga rezultatet e hetimeve izraelite

Komisioni hetimor izraelit, i ngritur për të hetuar aksidentin mes forcave izraelite dhe “Flotës së lirisë” e shpalli të pafajshme si qeverinë ashtu dhe ushtrinë. Kjo flotë ishte nisur nga Turqia për të dërguar ndihma ushqimore...[more]

Category: Lajme nga bota

Displaying results 2808 to 2814 out of 2814

Oraret e faljes

16/04/2021
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
04:1705:5612:4816:2919:2720:55

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.

Videot e Fundit


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook