09.05.2018

Mirësevjen Ramazan

Unë e dua Zotin tim, dhe agjëroj për të fituar kënaqësinë e Tij. Duke patur gjithnjë këtë synim në mendje, agjërimi bëhet shkas që unë të ripërtërij marrëdhënien time me Të, e kështu ndihem më mirë. Jeta shkon gjithnjë vale-vale,...[more]

Category: Lajme nga vendi

25.03.2017

Fillon llogaritja verore e kohës

Fillon llogaritja verore e kohës, ku akrepat e orës do të duhet lëvizur për 60 minuta para. Konkretisht, në ora dy pas mesnate, koha do të shënojë orën tre, raporton Anadolu Agency (AA). Kalimi nga llogaritja dimërore në atë...[more]

Category: Lajme nga vendi

20.09.2016

TIKA rikonstrukton shkollën "Mustafa Kemal Ataturk" në Zallherr të Tiranës

Në një fjalim të mbajtur gjatë kësaj ceremonie Bayraktar tha se kanë qenë vazhdimisht pranë kësaj shkolle e cila mban emrin e themeluesit të Turqisë bashkëkohore, Mustafa Kemal Ataturk.[more]

Category: Lajme nga vendi

20.09.2016

Unë, Ebu Bekri dhe Omeri

Ebu Hurejra (r.a) tregon: “I Dërguari i Allahut fali namazin bashkë me ne. Më pas u kthye me fytyrë nga ne dhe tha: “Gjatë kohës që një burrë po kulloste lopën, hypi mbi të dhe filloi ta godiste. Ajo (lopa) i tha: Ne nuk jemi...[more]

Category: Lajme nga vendi

12.09.2016

Ju urojmë: Gëzuar festën e Kurban Bajramit

Me rastin e festës së Kurban Bajramit kemi nderin dhe kënaqësinë t`ju përcjellim urimet më të mira. Lusim Allahun t`ju begatojë me mirësitë e Tij  dhe të pranoj sakrificën dhe adhurimet. Amin!. Stafi...[more]

Category: Lajme nga vendi

26.08.2016

Qindra besimtarë nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria gati për të kryer Haxhin

Janë me qindra pelegrinë nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria që do të nisen në fillim të shtatorit drejt vendit të shenjët për të kryer një nga ritet më të rëndësishme të fesë Islame, kryerjen e Haxhit.[more]

Category: Lajme nga vendi

04.07.2016

Ju urojmë: Gëzuar e për shumë vjet festën e Fitër Bajramit

Ju urojmë: Gëzuar e për shumë vjet festën e Fitër Bajramit. Allahu i pranoftë lutjet dhe adhurimet! I Dërguari i Allahut ka thënë: Në natën e fundit, Allahu i fal të gjithë muslimanët (që kanë agjëruar)”. Dikush tha: “A mos...[more]

Category: Lajme nga vendi

Displaying results 1 to 7 out of 919
<< First < Previous 1-7 8-14 15-21 22-28 29-35 36-42 43-49 Next > Last >>

Oraret e faljes

14/08/2018
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:5705:4312:5316:4119:4921:23

Mirësevjen Ramazan

Unë e dua Zotin tim,

dhe agjëroj për të fituar kënaqësinë e Tij.

Duke patur gjithnjë këtë synim në mendje,

agjërimi bëhet shkas

që unë të ripërtërij

marrëdhënien time me Të,

e kështu ndihem më mirë.

Jeta shkon gjithnjë vale-vale,

herë ulje e here ngritje,

dhe lidhjet tona lëkunden,

prandaj le ta shohim këtë Ramazan

si një mundësi shkëputjeje për tu rilidhur,

një mundësi përtëritjeje shpirtërore,

një muaj ku dime ku të fokusohemi më së miri.

 

Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook