11.02.2011

Shqipëria, rol kyç për furnizimin e Evropës me gaz

Shqipëria do të ketë një rol kyç për furnizimin me gaz natyral të Bashkimit Evropian nga rajoni i Kaspikut. Nga tre projektet e tubacioneve të gazit që priten të ndërtohen nga Kaspiku për të furnizuar Evropën,me gaz, njëri...[more]

Category: Lajme nga vendi

10.02.2011

Deklaratat e konsullit grek, debate për thirrjen e Haxhinastos

Thirrja e para disa ditëve që konsulli grek i Korçës, Theodhorus Ikonomus, bëri për ndryshim masiv të kombësisë, ndërsa u kërkoi minoritarëve të mos tremben dhe të regjistrohen si grekë, ka tensionuar situatën brenda radhëve...[more]

Category: Lajme nga vendi

08.02.2011

Qeveria malajziane, bursa studimi për master

Aplikimi Në kuadër të Programit të Bashkëpunimit Teknik me Malajzinë (MTCP), qeveria malajziane ofron për shtetasit shqiptarë 2 (dy) bursa për studime universitare ose pasuniversitare në fushat teknike, për vitin akademik...[more]

Category: Lajme nga vendi

08.02.2011

Inteligjenca e fëmijëve varet nga ushqimi

Konsumimi i patatinave, çokollatëve dhe biskotave mund të dëmtojë zgjuarsinë e fëmijëve, ishte përfundimi i arritur nga kërkuesit e Universitetit të Bristolit në Britani. Studimi i tyre, i...[more]

Category: Lajme nga vendi

07.02.2011

Idrizi: Bashkimi mes PDU dhe PDI, çështje ditësh

Në 20-vjetorin e shoqatës “Çamëria”, Shpëtim Idrizi dhe Tahir Muhedini e konsiderojnë të domosdoshëm bashkimin e partive Zgjedhjet lokale të 8 majit pritet t’i gjejnë bashkë dy partitë çame, Partinë për Drejtësi dhe Integrim...[more]

Category: Lajme nga vendi

Displaying results 918 to 922 out of 922

Oraret e faljes

09/08/2020
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:4905:3812:5316:4419:5621:32

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.

Videot e Fundit


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook