23.09.2015

Ju urojmë: Gëzuar festën e Kurban Bajramit

Me rastin e festës së Kurban Bajramit kemi nderin dhe kënaqësinë t`ju përcjellim urimet më të mira. E lusim Allahun t`ju begatojë me mirësitë e Tij  dhe të pranojë sakrificën  dhe adhurimet. Amin!.[more]

Category: Lajme nga vendi

23.09.2015

Drejtuesit e bashkësive islame në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni, mesazhe urimi për Kurban Bajramin

Drejtuesit e Bashkësive Islame në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni, kanë përcjellë sot mesazhet e tyre të urimit me rastin e festës së Kurban Bajramit PRISHTINË/TIRANË/SHKUP (AA) -  Drejtuesit e Bashkësive Islame në Kosovë,...[more]

Category: Lajme nga vendi

21.09.2015

Vlera e ditës së Arafatit

Pyetje:”Dua të di diçka më shumë lidhur me vlerën e ditës së Arafatit dhe nëse lutjet janë të pranuara në këtë ditë!” Një grup myftilerësh Përgjigje:”Thotë shejh Jusuf Kardavi:”Dita e Arafatit është dita më e mirë e vitit....[more]

Category: Lajme nga vendi

14.09.2015

Dita e parë e shkollës | Urim i një mësueseje për nxënësit

Rreth 30 mijë fëmijë do të ulen sot për herë të parë në bankat e shkollës, duke nisur një fazë të re e të gjatë në jetën e tyre. Ndërkohë, e hëna shënon fillimin e vitit të ri shkollor edhe për 489 mijë nxënës dhe 36 mijë mësues...[more]

Category: Lajme nga vendi

12.08.2015

Pas dhjetë viteve hasmëri pajtohen familjet nga Kaçaniku me nismë të Imam Fidaim Fazliu

Pas dhjet viteve familjet nga Kaçaniku pajtohen nga Imam Fidaim Fazliu në xhaminë e fshatit Duraj. Me nismën e hoxhës Fidaim Falziut në varg të angazhimeve të tij për të pajtuar familjet shqiptare edhe dy familjet nga Kaçaniku...[more]

Category: Lajme nga vendi

17.07.2015

Ju urojmë: Gëzuar e për shumë vjet Fitër Bajramin

Me rastin e festës së Fitër Bajramit dëshirojmë t`ju përcjellim urimin: Gëzuar Fitër Bajramin. Allahu e pranoftë agjërimin, adhurimet dhe lutjet. Amin![more]

Category: Lajme nga vendi

16.07.2015

Krerët e Bashkësive Islame të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë mesazhe urimi për Fitër Bajram

TIRANË/SHKUP/PRISHTINË - (AA) – Drejtuesit e Bashkësive Islame të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë kanë uruar besimtarët muslimanë të vendeve të tyre për festën e Fiter Bajramit, raporton Anadolu Agency (AA). Kryetari i...[more]

Category: Lajme nga vendi

Displaying results 15 to 21 out of 918

Oraret e faljes

19/07/2019
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:18 05:1812:5416:5020:1722:04

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook