18.06.2015

Ju urojmë agjërim të mbarë dhe të pranuar

Me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit, ArdhmëriaOnline ju uron: Agjërim të lehtë e të pranuar. Qofshin këto ditë të begata dhe afrim për te Krijuesi i Gjithësisë. Amin! [more]

Category: Lajme nga vendi

18.06.2015

Presidenti i Republikës Bujar Nishani: Ju uroj një agjërim të lehtë!

Presidenti i Republikës Bujar Nishani uroi sot një muaj të mbarë për të gjithë besimtarët myslimanë, me rastin e nisjes së Ramazanit.Nishani u shpreh se Ramazani është festa që e bën njeriun më të mirë, më të butë, më të...[more]

Category: Lajme nga vendi

18.06.2015

Krerët fetarë muslimanë të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë mesazhe urimi për Ramazanin

Krerët e Bashkësive Islame të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë kanë uruar besimtarët në prag të fillimit të muajt të shenjtë të Ramazanit TIRANË/PRISHTINË/SHKUP (AA) – Krerët e Bashkësive Islame të Shqipërisë, Kosovës dhe...[more]

Category: Lajme nga vendi

19.05.2015

Medresistet e Durrësit, çmim të parë dhe të tretë në Olimpiadën e Letërsisë

Nxënëset e medresesë “H. Mustafa Varoshi” kanë arritur të jenë të suksesshme dhe të nderohen me çmime në Olimpiadën e Letërsisë, të zhvilluar më 25 prill 2015 nga Ministria e Arsimit dhe Sporteve. Riada Mema, nxënëse e klasës së...[more]

Category: Lajme nga vendi

14.05.2015

Presidenti Turk Erdogan prezanton në përurimin e rikonstruksionit të xhamisë në Prezë

TIRANË (AA) – Pjesë e axhendës zyrtare të vizitës së presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në Shqipëri, ishte edhe vizita në Kalanë e Prezës, ku u zhvillua ceremonia e përurimit të rikonstruksionit të xhamisë që ndodhet...[more]

Category: Lajme nga vendi

13.05.2015

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, pritet me nderime të larta shtetërore në Shqipëri

TIRANË  - Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka mbërritur sot në Shqipëri, në kuadër të një vizitë zyrtare. Kreu i shtetit turk pasi ka mbërritur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” është nisur...[more]

Category: Lajme nga vendi

11.05.2015

Qeveria e Shqipërisë: Zhvillimet në Kumanovë kanë cenuar marrëdhëniet ndëretnike

Duke shprehur keqardhjen për humbjen e jetëve njerëzore, Qeveria e Shqipërisë mbron bindjen se në asnjë rrethanë nuk mund të lejohet që kriza në Maqedoni të përshkallëzohet.  TIRANË (AA) - Qeveria e...[more]

Category: Lajme nga vendi

Displaying results 22 to 28 out of 918

Oraret e faljes

19/07/2019
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:18 05:1812:5416:5020:1722:04

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook