19.05.2015

Medresistet e Durrësit, çmim të parë dhe të tretë në Olimpiadën e Letërsisë

Nxënëset e medresesë “H. Mustafa Varoshi” kanë arritur të jenë të suksesshme dhe të nderohen me çmime në Olimpiadën e Letërsisë, të zhvilluar më 25 prill 2015 nga Ministria e Arsimit dhe Sporteve. Riada Mema, nxënëse e klasës së...[more]

Category: Lajme nga vendi

14.05.2015

Presidenti Turk Erdogan prezanton në përurimin e rikonstruksionit të xhamisë në Prezë

TIRANË (AA) – Pjesë e axhendës zyrtare të vizitës së presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në Shqipëri, ishte edhe vizita në Kalanë e Prezës, ku u zhvillua ceremonia e përurimit të rikonstruksionit të xhamisë që ndodhet...[more]

Category: Lajme nga vendi

13.05.2015

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, pritet me nderime të larta shtetërore në Shqipëri

TIRANË  - Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka mbërritur sot në Shqipëri, në kuadër të një vizitë zyrtare. Kreu i shtetit turk pasi ka mbërritur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” është nisur...[more]

Category: Lajme nga vendi

11.05.2015

Qeveria e Shqipërisë: Zhvillimet në Kumanovë kanë cenuar marrëdhëniet ndëretnike

Duke shprehur keqardhjen për humbjen e jetëve njerëzore, Qeveria e Shqipërisë mbron bindjen se në asnjë rrethanë nuk mund të lejohet që kriza në Maqedoni të përshkallëzohet.  TIRANË (AA) - Qeveria e...[more]

Category: Lajme nga vendi

09.05.2015

Erdoğan me drejtuesit e shtetit shqiptar, do të inaugurojnë nisjen e punimeve për Xhaminë në Tiranë

Themelet për ndërtimin e xhamisë më të madhe në Ballkan e cila do të ndërtohet nga Fondacioni i Çështjeve Fetare i Turqisë do të nisin më 13 maj ANKARA (AA) - AYNUR EKİZ - Themelet për ndërtimin e xhamisë më të madhe në Ballkan...[more]

Category: Lajme nga vendi

30.04.2015

Tirana Open 1-Festivali i Librit dhe Arteve, 6 deri më 13 maj 2015

Tirana Open 1-Festivali i Librit dhe Arteve është një ftesë për të përhapur fjalën që Tirana është një shesh urban që nuk ka barriera kulturore, por kufij të vetëm porozë të përkatësisë kulturore. “Tirana Open 1” është...[more]

Category: Lajme nga vendi

14.04.2015

Nxënësja me shami kthehet në shkollë

Vajza nga Pogradeci, e cila u largua nga shkolla pasi vendosi të mbulohej me shami, do t’i rikthehet mësimit. Pas një takimi të zhvilluar mes Forumit Mysliman të Shqipërisë, Komisioneres për mbrojtjen nga diskriminimi dhe...[more]

Category: Lajme nga vendi

Displaying results 29 to 35 out of 922

Oraret e faljes

09/08/2020
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:4905:3812:5316:4419:5621:32

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook