19.02.2015

Turqia ofron ndihma për familjet e prekura nga përmbytjet në jug të Shqipërisë

Agjencia e Emergjencave Civile të Turqisë (AFAD) ka sjellë rreth 1700 pako ushqimore për të prekurit nga përmbytjet në jug të vendit.  TIRANË (AA) – Dje në një ceremoni Ambasadori i Turqisë në Shqipëri, Hidayet...[more]

Category: Lajme nga vendi

21.11.2014

Dokumentari, Kujtim Gjonaj: Ja kush është Hasan Tahsini i vërtetë!

TIRANE- Regjisori shfaq dokumentarin që lindi nga një pyetje e fëmijërisë, për të cilën mësuesja e viteve ’50 i jep një përgjigje të zbehtë: “Është një patriot”. Zbulime të reja për rilindësin e madh nga xhirimet në...[more]

Category: Lajme nga vendi

19.11.2014

Së shpejti nis ndërtimi i Xhamisë së re

Së shpejti, rreth 4500 besimtarë myslimanë do kenë mundësi të luten në xhaminë e madhe, që do të ndërtohet në qendër të kryeqytetit. Ky ishte vendimi i qeverisë, në lidhje me adresimin e të gjitha shqetësimeve të besimtarëve...[more]

Category: Lajme nga vendi

10.11.2014

Panairi i 17-të i Librit “Tirana 2014”, ngre siparin në datat 12-16 Nëntor në Pallatin e Kongreseve.

Panairi i 17-të i Librit “Tirana 2014”, ngre siparin në datat 12-16 Nëntor në Pallatin e Kongreseve. Rreth 100 shtëpi botuese do të jenë pjesëmarrëse.  Rreth 100 shtëpi botuese nga të gjitha trevat shqipfolëse, Kosova,...[more]

Category: Lajme nga vendi

10.11.2014

Muri i Berlinit, Nishani:"Respekt dhe mirënjohje të pafundme gjithkujt që sakrifikoi"

"Shembja e Murit të Berlinit 25 vjet më parë, është një simbol që shënon një fund dhe një fillim. Fundin e një lufte që nuk shpërtheu kurrë, por kushtoi shumë. Fillimin e një pune dhe reflektimi tejet të rëndësishëm në...[more]

Category: Lajme nga vendi

30.10.2014

“Së bashku dhurojmë jetë…”, KMSH çel fushatën e dhurimit të gjakut

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, në bashkëpunim me Kryqin e Kuq Shqiptar, çel fushatën e dhurimin të gjakut ndaj fëmijëve talasemikë. Fushatë fillon ne 30 tetor, ditën e enjte në orën 10:00, në ambientet Komunitetit Mysliman...[more]

Category: Lajme nga vendi

29.10.2014

Turqia do të ndërtojë xhaminë e madhe të Tiranës

Mediat turke raportojnë sot se brenda  tre viteve Xhamia e Madhe e Tiranës do të jetë gati dhe do financohet nga Turqia. Sipas “Hurriye Daily News”, Drejtoria për Çështjet Fetare në Turqi (Diyana), ka njoftuar se është gati...[more]

Category: Lajme nga vendi

Displaying results 36 to 42 out of 918

Oraret e faljes

19/07/2019
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:18 05:1812:5416:5020:1722:04

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook