10.11.2014

Panairi i 17-të i Librit “Tirana 2014”, ngre siparin në datat 12-16 Nëntor në Pallatin e Kongreseve.

Panairi i 17-të i Librit “Tirana 2014”, ngre siparin në datat 12-16 Nëntor në Pallatin e Kongreseve. Rreth 100 shtëpi botuese do të jenë pjesëmarrëse.  Rreth 100 shtëpi botuese nga të gjitha trevat shqipfolëse, Kosova,...[more]

Category: Lajme nga vendi

10.11.2014

Muri i Berlinit, Nishani:"Respekt dhe mirënjohje të pafundme gjithkujt që sakrifikoi"

"Shembja e Murit të Berlinit 25 vjet më parë, është një simbol që shënon një fund dhe një fillim. Fundin e një lufte që nuk shpërtheu kurrë, por kushtoi shumë. Fillimin e një pune dhe reflektimi tejet të rëndësishëm në...[more]

Category: Lajme nga vendi

30.10.2014

“Së bashku dhurojmë jetë…”, KMSH çel fushatën e dhurimit të gjakut

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, në bashkëpunim me Kryqin e Kuq Shqiptar, çel fushatën e dhurimin të gjakut ndaj fëmijëve talasemikë. Fushatë fillon ne 30 tetor, ditën e enjte në orën 10:00, në ambientet Komunitetit Mysliman...[more]

Category: Lajme nga vendi

29.10.2014

Turqia do të ndërtojë xhaminë e madhe të Tiranës

Mediat turke raportojnë sot se brenda  tre viteve Xhamia e Madhe e Tiranës do të jetë gati dhe do financohet nga Turqia. Sipas “Hurriye Daily News”, Drejtoria për Çështjet Fetare në Turqi (Diyana), ka njoftuar se është gati...[more]

Category: Lajme nga vendi

29.10.2014

E ardhmja e Shqipërisë duhet të jetë e lidhur më mirë me të ardhmen e rritjes së turizmit

3 milionë turistë sipas Organizatës Botërore të Turizmit kanë vizituar Shqipërinë gjatë vitit 2014, duke shënuar një rritje me rreth 20% krahasuar me një vit më parë. Sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj organizate, Taleb...[more]

Category: Lajme nga vendi

24.10.2014

Bunkerët e Shqipërisë

“Bunkerë shqiptarë” është ekspozita e fotografit britanik Robert Hackman, e cila u çel në Muzeun Historik Kombëtar.  Ndër simbolet më të njohura të periudhës komuniste, që mendohet të jenë nga 500 mijë në 700 mijë në të...[more]

Category: Lajme nga vendi

24.10.2014

Kosovë - Çelet panairi i librit në Gjilan

Në Komunën e Gjilanit, në Kosovë, është hapur të enjten panairi i 42-të i librit, në të cilin kanë marrë pjesë 21 shtëpi botuese nga treva të ndryshme. Sipas "KosovaPress", Gjilani u vlerësua si qyteti i librit dhe...[more]

Category: Lajme nga vendi

Displaying results 43 to 49 out of 922

Oraret e faljes

09/08/2020
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:4905:3812:5316:4419:5621:32

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook