Ish presidenti i Tunizisë Munsif el-Merzuki, falenderon Turqinë si një model suksesi.


Ish presidenti i Tunizisë Munsif el-Merzuki, falenderon Turqinë si një model suksesi.

Ish presidenti i Tunizisë, i zgjedhur në mënyrë demokratike pas rënies së diktatorit Ben Ali, gjatë një ceremonie studentore të organizuar në Gjermani nga organizata “Milli-Görüş” si i ftuar nderi, gjatë fjalës së tij u shpreh; “ Si një qytetar arab më duhet të falenderoj Turqinë për shumë gjëra. E para me duhet ta falenderoj për mënyrën e pritjes që u ka bërë mbi 3 milion sirianëve të arratisur nga barabaria e diktatorit Bashar Asad dhe për menaxhimin e krizave njerëzore, gjithashtu edhe për mbështetjen e pa kursyer ndaj popujve arab në përgjithësi.

Ndërsa si musliman me duhet ta falenderoj Turqinë për modelin e suksesit që ka treguar si një shtet musliman”.

Ish presidenti Munsif el-Merzuki u shpreh gjithashtu se edhe si ish president i Tunizisë më duhet ta falenderoj Turqinë, sepse gjatë kohës që isha president e ka ndihmuar Tunizinë në mënyrë vëllazërorë,të pandërprë dhe pa kushte.

Submitting your vote...
Not rated yet. Be the first who rates this item!
Click the rating bar to rate this item.


Shenim:
Komentet duhet te jene vetem ne gjuhen
shqipe dhe duhet te jene brenda normave morale.

blog comments powered by Disqus

Oraret e faljes

18/07/2019
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
03:16 05:1712:5416:5020:1822:05

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook