Profeti dhe milingona - Hadith kudsij


Në një thënie që e transmeton nga Zoti, profeti Muhamed a.s tregon se një profet u ul të pushojë në një hije peme. Një milingonë aty pranë, e pickoi dhe profeti brofi në këmbë. Menjëherë urdhëroi njerëzit e tij që ta djegin vendin përreth ku ishte pickuar, mandej të digjnin dhe folenë e milingonës. 
Thuhet që në ato çaste Zoti i foli dhe i tha:"A për një milingonë gjithë këtë?!"
O Zot na fal dhe na ndihmo të falim krijesat e Tua!

Submitting your vote...
Not rated yet. Be the first who rates this item!
Click the rating bar to rate this item.


Shenim:
Komentet duhet te jene vetem ne gjuhen
shqipe dhe duhet te jene brenda normave morale.

blog comments powered by Disqus

Oraret e faljes

06/04/2020
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
04:3406:1112:5016:2519:1720:42

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook