Shpërthen vullkani në İndonezi.

Në zonën që ndodhi tërmeti dhe cunami në Indonezi,aktivizohet edhe një vullkan.


Indonezi pas tërmetit 7.5 ballë që goditit zonën Palu në İndonezi dhe cunamit që e pasoi atë, është atkivizuar edhe një vullkan. Autoritet kanë urdhëruar banorët që të evitojnë lëvizjet dhe të jenë të gatshëm të përballen me renë vulkanike që do të pasojë.

Sipas mediave, akoma nuk është bërë evidentimi i plotë e pasojave të tërmetit dhe cunamit, shumica e trupave akoma nuk janë varrosur duke ditur se ka akoma trupa të pagjetur.

OKB ka marrë vendimin që ti vijë në ndihmë İndonezisë me një fond ndihme prej 15 milion dollar.

Ekipet e shpëtimit që janë dërguar nga qeveria İndoneziane bëjnë thirrje për ndihmë dhe se situata është shumë e rëndë. Në zonë ekziston frika edhe e përhapjes së ndonjë epidemie.

 

Submitting your vote...
Not rated yet. Be the first who rates this item!
Click the rating bar to rate this item.


Shenim:
Komentet duhet te jene vetem ne gjuhen
shqipe dhe duhet te jene brenda normave morale.

blog comments powered by Disqus

Oraret e faljes

21/04/2019
ImsakuL.DiellitDrekaIkindiaAkshamiJacia
04:0705:4812:4716:3119:3221:02

Urtësi Profetike

Gjërat që i çojnë njerëzit

më shumë në Xhennet

janë devotshmëria

dhe mirësjellja.


Grafika pa koment

Kliko për tu zmadhuar

Kontakt

Emaili juaj:
Mesazhi:

Abonimi

Enter your email address:

Facebook