Duaja e iftarit

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Imam Ebu Daudi transmeton se Profeti (a.s) kur e çelte iftarin thoshte:

للَّهُمَّ لَكَ صُمْت. وعلى رِزْقِكَ أَفطَرت, ذَهَبَ الظَّمَأ. وابْتَلَّتِ العُرُوقُ. وثَبَتَ الأَجرُ إِنْ شاءَ اللَّه

“Allahumme leke sumtu ue ala rizkike eftartu. Dhehebedh dhameu uebteletil uruku ue thebetel exhru inshaellahu.”

“O Zoti im, për Ty kam agjëruar dhe me rizkun Tënd po e çel iftarin. Etja u shua, damarët u njomën dhe me lejen e Allahut shpërblimi u arrit.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mos humbisni asnjë lajm të rëndësishëm. Regjistrohu në buletinin tonë.